Šī bija mūsu 6️⃣. diena Erasmus Innovative Youth organizētajā jauniešu apmaiņas programmā “BEYOND THE GAME: USING SPORT TO CREATE CULTURAL UNDERSTANDING” Maltā! ☀️🌴

🌴🌵🌊 Rītu sākām ar gardām brokastīm un pastaigu pa vietējo pilsētiņu St Paul’s Bay, pa ceļam iegriežotie vairākās suvenīru bodītēs. Pilsētu ieskauj promenāde, kuru no vienas puses atdala palmu kolonna, bet no otras jūra, kurā viļņos šūpojoties kā baltas dūju spalvas, vējā šūpojās buraivas.

🤽🏼‍♀️🤽🏼🤽🏼‍♀️Tālāk mūsu ceļi veda uz sportiskām aktivitātēm. Iepazinām un uzzinājām visu par ūdenspolo Maltā, šī sporta veida vēsturi, attīstību vietējā reģionā, spēles noteikumiem un mums bija iespēja arī pavērot ūdenspolo treniņa procesu. No malas vērojot izskatās viegli, bet patiesībā sporta veids prasa lielu fizisko atdevi, jo tev ne tikai jācenšas ar piespēlēm nogādāt bumbu pretinieka vārtos, bet pats svarīgākais noturēties virs ūdens un metiena laikā vēl palekties.

☀️ Pēcpusdienā devāmies uz lauku pilsētiņu Safi. Šajā pilsētā piedalījāmies vietējās kopienas organizētās rotaļās un “pagalma” spēlēs, kas ir tradicionālas Maltā. Pamanījām, ka daudzas no spēlēm kādreiz bērnībā spēlējām arī mēs Latvijā. Kā, piemēram, klasīšu lekšana, gumiju lekšana dažādos veidos, lekšana pāri šūpinātai auklai. Kad bijām izspēlējuši visas piedāvātās spēles, sākām improvizēt ar rotaļām un iegājām azartā. Emocijas sita augstu vilni pie spēles Limbo, kur katrs varēja parādīt savas muguras lokanību vai tieši pretēji stīvumu.

🇱🇻🇲🇰🇷🇴Vakaru noslēdzām ar “Kultūras” vakaru. Mēs kā pirmie prezentējām savu valsti – pastāstījām svarīgākos faktus un parādījām video par Latviju, izspēlējām zināšanu pārbaudi par Latviju pārējo dalībnieku vidū un visus pacienājām ar no Latvijas līdzpaņemtiem gardumiem.

Savu valstu prezentācijas sniedza arī Ziemeļmakedonija un Rumānija, abas valstis dalībniekus iepazīstināja ar tradicionālām dejām.

🤗 Dienas skrien ļoti ātri un nespējam noticēt, ka jau pēc 2 dienām būs jāatvadas no dalībniekiem un Maltas.

Bet mums vēl daudz notikumu priekšā pirms aizbraucam. Lecam iekšā jaunos piedzīvojumos.

#youthsports#youthexchange#innovativeyouth#BeyondTheGame#tavsatbalsts