🍂Meža terapijas nodarbības, daudz svaiga gaisa, iespaidi, jauni draugi, pārgājiena takas, kokamatniecības muzejs, strautu šķēršošana, dubļaini zābaki, smaids līdz ausīm, neliels nogurums, telefonu detoks , nosalis degungals un vēl un vēl…

🍁To visu 2️⃣0️⃣ skolēni no visas Latvijas piedzīvoja “Meža izziņas pārgājienā, iepazīstot meža terapiju un ilgtspēju II”, kas norisinājās no 22.-25.oktobrim. Šis bija jau otrais meža izziņas pasākums, kuru organizē Fonds “Tavs atbalsts”.

🤩Vai tas nav lieliski?

👉Pasākums norisinājās Cēsu apkārtnē, kur rudens krāšņums bija īpaši skaists. Pārgājiena dalībnieki katru dienu mācījās un piedzīvoja dabu – saklausīja lapu čaboņu, upes tecēšanas šalkas un to kā reizumis dubļi apņem tavus zābakus uz meža takas.

ℹŠajā izziņas pasākuma laikā skolēni apmeklēja Vienkoču parku un piedalījās Dūceņa izgatavošanas meistarklasē, kura izgatavošanai izmēģināja un pielietoja vairākus kokapstrādes instrumentus. Parkā skolēni apmeklēja kokapmatniecības muzeju, kurā viņi tika iepazīstināti ar koku sugas veidiem un to atšķirībām, īpašībām, kā arī ar kokapstrādes instrumentiem sākot no sendienām līdz pat mūsdienām.

🍂Meža terapijas nodarbības vadīja sertificēta meža terapeite – psiholoģe Inga Dreimane. Skolēniem tika iedotas prasmes ko un kā darīt dabā, lai prastu būt dabā un spētu novērtēt mežu gan kā resursu ikdienas vajadzību apmierināšanā, gan kā terapijas veidu, lai atbrīvotos no stresa. Bērni piedzīvoja meditāciju mežā, izmantojot visas maņas un klusu pastaigu, tādā veidā vēršot bērnu uzmanību uz apkārtējo vidi un tās dažādību, un veicinātu stresa samazināšanos.

Fonds “Tavs atbalsts” piedaloties “Meža attīstības fonda” izsludinātajā konkursā guva atbalstu pasākuma „Meža izziņas pārgājiens, iepazīstot meža terapiju un ilgtspēju II” organizēšanai. Pasākums tika organizēts viesu nama „Bille”, Cēsu novadā teritorijā un apkārtesošajā mežā š.g. 22.-25.oktobrī. Pasākumā piedalījās 20 skolas vecuma (10-13 gadi) bērni.

🧡Paldies ikvienam, kurš palīdzēja notikt un piedalījās “ Meža izziņas pārgājienā, iepazīstot meža terapiju un ilgtspēju II”!

#mežaterapija#pasākums#mežafonds#vienkočuparks#kokamatniecībasmuzejs#kokamatniecība#dūcenis#meistarklase#tavsatbalsts